شنبه 27 دی 1399

ورود اعضا
نام کاربری
کلمه عبور
بازيابی کلمه عبور  | عضويت
 
دوره‌های پیشین

یکی از وظایف و مسئولیت‌های فن‌بازار ارائه مشاوره‌های تخصصی در زمینه‌های مختلف از مرحله ایده تا تولید محصول و پس از آن بازاریابی و فروش محصول است. در این بازار، فروشندگان فناوری فرصت می‌یابند تا ایده‌ها و فناوری‌های خود را به معرض نمایش بگذارند و برای آن‌ها اقدام به بازاریابی کنند. همچنین این امکان نیز وجود دارد که متقاضیان فناوری، تقاضاها و نیاز‌های تولیدی خود را مطرح کنند و در ارتباطی هدفمند و برنامه‌ریزی شده با جامعه علمی کشور آن را برطرف سازند. به‌عبارتی « فن بازار» در نقش پلی بین صنعت و دانشگاه، مکانی است که ارتباط مخترع و سرمایه‌گذار را فراهم می‌کند و با برگزاری کارگاه‌ها و جلسات مشاوره‌ای تخصصی سعی در آموزش مراحل انتقال فناوری و فروش به مخترعان و سرمایه‌گذاران را دارد. از طرفی فن بازار فرصتی را فراهم می‌کند تا دانشجویان هر رشته با صنایع مرتبط و بازار کار آینده خویش آشنا شوند.

«دبیرخانه دائمی فن بازار ملی سلامت» در دانشگاه علوم پزشکی تهران چهار دوره ابتدایی این همایش را در این دانشگاه برگزار کرد. اولین همایش فناوری سلامت در آبان‌ماه سال 1394، دومین همایش و فن بازار ملی سلامت را در 17 و 18 آبان‌ماه سال 1395 و سومین همایش را در 22 آبان‌ماه سال 1396 و چهارمین دوره در 20 و 21 آبان 1397 با حضور پژوهشگران و فناوران برتر در حوزه‌های گوناگون علوم پزشکی و معرفی آخرین و برترین دستاوردهای فناورانه و نوآوری‌ها برگزار کرد. پنجمین فن بازار سلامت توسط دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در 16 و 17 آبان ماه 1398 در چابهار برگزار خواهد شد.

از آخرین دوره برگزار شده این رویداد، برنامه رونمایی از محصولات فناورانه در نظر گرفته شد که شرکت‌ های دانش‌بنیان موفق و برتر و صاحبان پتنت برگزیده مورد تقدیر قرار گرفتند. همچنین فراخوان طرح‌های فناورانه با هدف اعطای تسهیلات در دستور کار قرار گرفت و تعدادی طرح فناورانه انتخاب شد و پس از انجام مراحل اداری و داوری‌های لازمه و تصویب در کمیته فناوری دانشگاه، مورد حمایت قرار گرفتند. همچنین  نظر به اهمیت جایگاه فعالیت‌های علمی و پژوهشی دانشجویان در مقاطع تحصیلات تکمیلی و تاثیرگذاری این فعالیت‌ها بر حرکت در راستای تحقق اهداف دانشگاه نسل سوم، یک مسابقه علمی و فناورانه به نام «راه‌حل» با هدف ارزیابی رویکرد حل مسئله و آشنایی با مشکلات حوزه سلامت، با حضور دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در قالب تیم‌های 5 تا 7 نفره اجرا شد. تیم‌های برتر با ارائه ایده‌های نوآورانه و کاربردی مورد تقدیر و تشکر قرار گرفتند.

 

اولین همایش فناوری سلامت 1394

دومین همایش و فن بازار ملی سلامت 1395

سومین همایش ملی فناوری سلامت 1396

چهارمین همایش و فن بازار ملی سلامت 1397

پنجمین همایش و فن بازار ملی سلامت 1398