شنبه 27 دی 1399

ورود اعضا
نام کاربری
کلمه عبور
بازيابی کلمه عبور  | عضويت
 
نیازهای فناورانه صنعت

در سال‌های اخیر  بحث ارتباط دانشگاه  با صنعت  به مقوله ای مهم و اساسی تبدیل شده است. دانشگاه به عنوان مجموعه ای آکادمیک با ترکیبی از سرمایه های نیروی انسانی دانشی و ظرفیت های بالای تحقیقاتی و آزمایشگاه می تواند برای ایجاد اقتصادی دانش بنیان و دستیابی به فناوری های بومی نقش مهمی را ایفا نماید.

یکی از اهداف برگزاری فن بازار ملی سلامت بررسی و مطالعه و شناخت نیازهای صنعت و توانمندی های بالفعل و بالقوه دانشگاه و فناوران دانشگاهی برای ایجاد ارتباط متناسب بین توانمندی های فناورانه دانشگاه و نیازمندی های صنعت می باشد. برطبق فراز هایی از فرمایشات رهبرمعظم از مهم ترین عوامل پیشرفت و در نهایت توسعه ملی جامعه برقراری ارتباط نزدیک میان صنعت و دانشگاه است که دو رکن اساسی توسعه به شمار می روند. دانشگاه ها تأمین کننده نیروی انسانی متخصص و توانایی های علمی، تحقیقاتی و آزمایشگاهی مورد نیاز صنایع هستند و مراکز صنعتی هم آزمایشگاه های عملی برای تجربه آموخته های دانشگاهی محسوب می شوند و ما باید در همه‏ ى علوم تولید داشته باشیم. لذا لزوم پیوند میان بازار و فناوری به منظور کسب ارزش، لازم به نظر می رسد. می توان پل ارتباطی میان میزان جذابیت ایده برای بازار و میزان توانمندی بازار در پوشش ایده را مهمترین گام های پل اتصال ایده به بازار عنوان کرد. به همین دلیل ایجاد ارتباط متناسب بین توانمندی های فناورانه دانشگاه و نیازمندی های صنعت، برنامه ریزی شده است .

در این راستا امسال برای اولین بار این امکان فراهم شده تا نیازهای صاحبان صنایع و ارائه دهندگان خدمات بهداشت و درمان تحت عنوان (Reverse pitch) جمع آوری شده و در اختیار محققین و اعضای هیات علمی قرار گیرد. دلیل انتخاب منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار برای برگزاری فن بازار ملی سلامت، فرصت های جذابی است که در جهت سرمایه گذاری در این منطقه آزاد وجود دارد از جمله این فرصت ها، معافیت های مالیاتی و گمرکی، دسترسی به آب های آزاد و نزدیکی به کشورهای پرجمعیت هند، پاکستان، افغانستان، کشورهای آسیای میانه و حاشیه خلیج فارس و دریای عمان و همچنین ارتباط چند وجهی حمل و نقل از طریق هوا، زمین و دریا، واقع شدن در امن ترین و نزدیک ترین مسیر به بازار های جهانی است. گفتنی است که چابهار تنها منطقه ایران است که از تحریم های حاضر آزاد می باشد. لذا برگزاری چنین رویدادی که یکی از بخش های مورد توجه آن بازار می باشد، فرصت بسیار مغتنمی است برای رویارویی سرمایه گذاران و صنایع مختلف داخلی و خارجی با ایده های بی نظیری که از سوی فناوران و محققین و تیم های دانشجویی مطرح می شود.

 

لذا از کلیه صاحبان صنایع، واحد های ارائه دهنده خدمات درمانی و کلیه اصناف مرتبط با اکوسیستم بهداشت و درمان درخواست می شود تا با تکمیل فرم درخواست چالش صنعتی اقدام به ارائه درخواست خود نمایند.

لازم به ذکر است این نیازها می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

- نیاز های فناورانه که به هر دلیل این صنعت را دچار چالش نموده است

- نیاز های زیر ساختی و کلی که به دلایل شرایط تحریمی کشور ایجاد شده است

- چالشی که برای آن حوزه ایجاد هزینه های سربار نموده و تنها با ایجاد و ارائه راهکار مناسب ( علمی یا خلاقانه) می توان در هزینه ها صرفه جویی نمود

 

  • این نیاز ها لزوما نباید دارای تکنولوژی برتر یا پیچیده باشند.
  • ممکن است این نیاز ها در حوزه نرم افزار و یا سخت افزار باشند.

پس از جمع‌ آوری  فرم چالش‌ ها، این درخواست‌ ها به هسته‌ های فناور، مراکز رشد، دانشگاهیان و شرکت‌ های دانش  بنیان در آن حوزه ارائه شده و در روز رویداد راهکارهای پیشنهاد شده به سمع و نظر همگان خواهد رسید.

لازم به ذکر است در روز رویداد سرمایه‌گذاران بخش‌های دولتی و خصوصی حضور دارند و برای اعلام علاقمندی خود جهت مشارکت در طرح ها مذاکراتی شکل می‌گیرد.

 

دانلود فرم چالش‌های فناورانه صنعت

به منظور ارسال چالش‌ های هر حوزه پس از تکمیل فرم مربوطه آن را به آدرس ایمیل sandoghmed.reg@gmail.com ارسال نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره دبیرخانه این بخش 41975-021 داخلی 202 تماس حاصل فرمایید.