منوی سايت
ورود اعضا
پست الکترونیکی
کلمه عبور
بازيابی کلمه عبور  | عضويت
 
تاريخ:دهم مهر 1395 ساعت 10:11   |   کد : 66
نشست معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه با 30 شرکت دانش بنیان برترحوزه سلامت
پیش از برگزاری دومین همایش وفن‌بازار ملی سلامت برگزار شد
نشست معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه با 30 شرکت دانش بنیان برترحوزه سلامت
در این نشست که 7 مهر 95، در سالن اجلاس دانشگاه برگزار شد، پس از معرفی دستاوردهای شرکت‌های دانش بنیان، دکتر منظم مدیر دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه گفت: به عنوان یک ایرانی افتخار می‌کنم که در جمع تولیدکنندگان دانش‌بنیان کشورم حضور دارم.
 وی هدف از تشکیل این جلسه را ایجاد هماهنگی بیشتر برای حضور شرکت‌های دانش بنیان در دومین همایش و فن بازار بیان کرد و افزود: در این جلسه برترین شرکت‌های دانش‌بنیان از نظر کارآفرینی، میزان تولید و فروش محصولات گردهم جمع شده‌اند تا با کمک یکدیگر همایش و فن بازار ملی سلامت را با موفقیت در آبان ماه سال جاری برگزار کنیم.
سپس دکتر یونسیان، معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه، با اشاره به ماموریت‌های این معاونت در حوزه سلامت گفت: با توجه به اینکه دانشگاه علوم پزشکی تهران در بسیاری از شاخص‌های پژوهشی از رتبه یک کشوری برخوردار است و جایگاه بین‌المللی را رصد می‌کند؛ در دستور کار این معاونت ارتقا کیفی و هدفمندسازی فعالیت‌های پژوهشی و نیز پرداختن به پژوهش‌های مشتری محور قرار گرفته است.
دکتر یونسیان حرکت به خارج از دانشگاه را از دیگر برنامه‌های حوزه پژوهش عنوان کرد گفت: این برنامه از دو بعد فناوری و ارتباط با صنعت تشکیل مي‌شود.
وی افزود: فعالیت‌های مربوط به حوزه ارتباط با صنعت تا قبل از سال های 92 و 93 در دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه پیگیری می‌شد اما مجموعه مدونی در حوزه فناوری وجود نداشت که تصمیم گرفته شد این دفتر به مدیریت ارتباط با صنعت تبدیل شود تا فعالیت‌های حوزه فناوری را نیز در بربگیرد.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه با اشاره به برگزاری دومین همایش و فن بازار ملی سلامت در 16 و 17 آبان ماه گفت: سال گذشته نخستین همایش فناوری سلامت در روز فناوری دانشگاه برگزار شد که با توجه به تجربه موفق آن، امسال دبیرخانه دائمی همایش فن بازار ملی سلامت به دانشگاه علوم پزشکی تهران واگذار شد تا این همایش در سطح ملی برگزار شود.
پس از آن، دکتر نگاهداری رییس دبیرخانه دائمی دومین همایش فن باز ملی سلامت، با بیان اینکه فردا نیز جلسه ای با حضور دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور، دانشگاه‌های وزارت علوم و مراکز رشد و شرکت‌های دانش بنیان دانشگاه آزاد برگزار می‌شود افزود: فن بازار از سه ضلع شرکت‌های دانش‌بنیان که محصولات خود را به عرضه می‌گذارند، بازاری که سازمان‌های کارفرمایی در اختیار شرکت‌ها قرار مي‌دهند و نهادهای تسهیل‌گر تشکیل می‌شود.
وی با اشاره به توافقی که با سازمان‌های کارفرمایی صورت گرفته است افزود: جلسات متعددی با 21 سازمان کارفرمایی از جلمه سازمان‌های تامین اجتماعی، هلال‌احمر، انتقال خون، بهزیستی، غذا و دارو، محیط زیست، استاندارد، بیمه خدمات درمانی، اداره کل تجهیزات پزشکی و وزارتخانه‌های دفاع و صنایع و... برگزار شده و توافقات خوبی در زمینه حمایت از تولید داخلی صورت گرفته است.
دکتر نگاهداری با بیان اینکه، فن بازار امکان تعامل منسجم‌تر سازمان‌های کارفرمایی با شرکت‌های دانش بنیان را فراهم می‌آورد افزود: این دوضلع از طریق سامانه مجازی فن بازار ملی سلامت می‌توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند به طوری که سازمان‌های کارفرمایی نیازهای فناورانه خود را در قالب کالا و تجهیزات پزشکی، دارو و اقلام مصرفی و نیازهای بالقوه فناورانه وارد سامانه نموده و شرکت‌های دانش‌بنیان نیز برای پاسخگویی به این نیازها اعلام آمادگی می‌کنند.
رییس دبیرخانه دومین همایش و فن بازار ملی سلامت، با اشاره به نقش نهادهای تسهیل گر به عنوان ضلع سوم فن بازار، به بیان حمایت‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری پرداخت و گفت: بر اساس موافقت اولیه که صورت گرفته برای 25 تا 35 درصد خرید محصولاتی که جنبه کلینیکی دارند و 40 تا 50 درصد محصولاتی که جنبه تحقیقاتی دارند؛ تسهیلاتی در اختیار مجموعه قرار می گیرد و در حال حاضر در مرحله اماده سازی و امضا این توافقنامه هستیم.
وی با اشاره به حمایت وزارت بهداشت از فن بازار گفت: در این همایش جوایزی برای محورهای مختلف همچون ثبت اختراع، نمونه اولیه و تجاری‌سازی اختراعات بین‌المللی و همچنین جذب منابع مالی از خراج از دانشگاه در حد جشنواره رازی در نظر گرفته شده است.
دکتر نگاهداری رونمایی از محصولات فناوری را یکی دیگر از برنامه‌های فن بازار بیان کرد و گفت: شرکت‌ها می‌توانند محصولات جدید خود را که در 6 ماه تا یکسال آینده وارد بازار می‌شود نامزد رونمایی در مراسم اختتامیه فن بازار کنند تا پس از ارزیابی‌های کارشناسی 3 محصول برتر معرفی شوند.
در ادامه هریک از مدیران و نمایندگان شرکت‌های دانش‌بنیان به بیان نظرات و دیدگاه‌های خود پرداخته و ضمن استقبال از تلاش‌های صورت گرفته براي حمایت از همایش در زمینه‌های مختلف و همچنین حضور فعال در فن بازار اعلام موافقت کردند.

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان