منوی سايت
ورود اعضا
پست الکترونیکی
کلمه عبور
بازيابی کلمه عبور  | عضويت
 
تاريخ:سوم آبان 1395 ساعت 16:04   |   کد : 74
 بازار بزرگ سازمان‌های کارفرمایی در اختیار شرکت‌های دانش بنیان
بسترسازی برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی در حوزه سلامت
بازار بزرگ سازمان‌های کارفرمایی در اختیار شرکت‌های دانش بنیان
دکتر بابک نگاهداری رئیس دبیرخانه دائمی فن‌بازار ملی سلامت از حضور همزمان 50 مرکز دانشگاهی تحت پوشش وزارت بهداشت، وزارت علوم و دانشگاه آزاد اسلامی به همراه 20 سازمان کارفرمایی در کنار بیش از 80 شرکت دانش‌بنیان در دومین همایش و فن‌بازار ملی سلامت خبر داد.
 دکتر بابک نگاهداری عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران و رئیس دبیرخانه دائمی فن‌بازار ملی سلامت در خصوص چگونگی همکاری سازمان‌های کارفرمایی با دبیرخانه این فن بازار گفت: طی جلسات دبیرخانه فن‌بازار با این سازمان‌ها تاکنون وزارت صنعت، معدن و تجارت حمایت از سه پروتوتایپ و محصول دانش‌بنیان منتخب در فن بازار ملی سلامت را برای تجاری‌سازی و تولید صنعتی بر عهده گرفته است. همچنین سازمان حفاظت از محیط زیست و اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، متعهد شدند با ایجاد مسیری ویژه، مجوزهای لازم برای محصولات منتخب فن‌بازار را در حداقل زمان و خارج از روال معمول صادر کنند. 
رئیس دبیرخانه دائمی فن‌بازار ملی سلامت از سازمان تامین‌اجتماعی نیز به عنوان دیگر سازمان حامی این فن‌بازار نام برد که با توجه به مراکز درمانی متعدد، نیاز گسترده‌ای برای خرید تجهیزات و محصولات پزشکی دارد و از استقبال نمایندگان این سازمان برای خرید از محصولات داخلی در فن‌بازار ملی سلامت خبر داد.
سازمان هلال احمر دیگر سازمان‌کارفرمایی بود که دکتر نگاهداری از امکان تولید محصولات دانش‌بنیان نوپا ذیل برند معتبر و شناخته شده این سازمان سخن گفت و این امکان را فرصتی مناسب برای ورود این محصولات به بازار و یافتن جایگاه مناسب تجاری با استفاده از معافیت‌های مختلف این سازمان و شبکه توزیع گسترده و سراسری آن دانست. همچنین به گفته وی این سازمان تجهیزات آزمایشگاهی و اتاق‌های تمیز خود را آماده برای پذیرش محصولات منتخب فن‌بازار اعلام کرده است.
وزارت نفت، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، سازمان انتقال خون، سازمان غذا و دارو، سازمان بهزیستی، بنیاد شهید و امور ایثارگران، شهرداری تهران، بیمارستان‌ها و مراکز تحقیقاتی دانشگاه‌های علوم پزشکی و دانشگاه آزاد اسلامی از دیگر نهادهایی بودند که دکتر نگاهداری از آن‌ها به عنوان شرکت کنندگان دومین همایش و فن‌بازار ملی سلامت نام برد.
توضیح این که پیش‌نویس موافقت‌نامه مربوط به ارائه تسهیلات توسط معاونت علمی و فناوری ریاست‌ جمهوری به خریداران محصولات ساخت ایران نیز پیش از آغاز دومین همایش و فن‌بازار ملی سلامت آماده و در مرحله امضاء طرفین قرار دارد.
دومین همایش و فن‌بازار ملی سلامت 16 و 17 آبان سال جاری در سالن نمایشگاهی حجاب برگزار می‌ شود.

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان