دو شنبه 26 آذر 1397
ورود اعضا
نام کاربری
کلمه عبور
بازيابی کلمه عبور  | عضويت
 

فن بازار ملی سلامت

تاريخ:دوم مرداد 1397 ساعت 08:59   |   کد : 34   |   مشاهده: 415

وجود نعمت‌هایی مانند سلامتی، رفاه و امنیت بیشتر در جوامع بشری نسبت به زمان‌های گذشته، مرهون تلاش‌های محققان و اندیشمندان در مراکز علمی و دانشگاه‌ها است. دانشگاه‌هایی که خود نیز شاهد رشد و شکوفایی مستمر بوده‌اند و با پیشرفت‌های گسترده و روزافزون نسل‌های مختلف آن به‌وجود آمده‌اند. کشور ایران نیز بر اساس اسناد بالادستی و سیاست‌‌گذاری رهبران آن در حوزه علم و دانش، پیشرفت‌های گسترده‌ای را شاهد بوده است و با توجه به میزان تولیدات علمی و عملی در دانشگاه‌های نسل دوم اینک زمان آن فرا رسیده است که دانشگاه‌های کشور با گام‌های بلند به سمت دانشگاه‌های نسل سوم که همان استفاده از تحقیقات در فناوری و فناوری در صنعت است، حرکت کنند.

برگزاری همایش و فن‌بازار تلاشی در راستای اغنای روحیه جستجوگری جامعه علمی دانشگاهی برای کسب معلومات و اطلاع از یافته‌های جدید در عرصه علم و آشنایی با کاربرد آن‌ها در عرصه عمل یعنی صنعت است که به انتقال تجربیات، برقراری ارتباط مستقیم و رو در روی پژوهشگران و صنعتگران و ایجاد بستری مناسب برای فعالیت‌های گروهی آن دو است. در این بین فن بازار مرجع قابل‌اعتمادی برای انتقال اطلاعات میان متقاضیان و عرضه‌کنندگان، میان کارآفرینان و سرمایه‌گذاران محسوب می‌شود. فن بازار ملی سلامت به طور اختصاصی به مشاوره و اطلاع‌رسانی صحیح در حوزه‌های فناوری سلامت می‌پردازد و در نقش یک استراتژی نوین در زمینه توسعه و انتقال فناوری زیستی در کشور فعالیت می‌کند.

دانشگاه براین باور است که تشویق محققان و حمایت از استعدادهای درخشان گامی سودمند در راستای پویایی هر چه تحقیقات کاربردی و محصول‌محور است و موجبات پیشرفت و خودکفایی کشور را فراهم می‌کند. بنابراین دانشگاه علوم پزشکی تهران از سال 1394 به‌منظور توسعه و ترویج فرهنگ فناوری و حمایت از طرح‌های فناورانه روز 18 آبان مصادف با «روز جهانی علم در خدمت صلح و توسعه» را با نام «روز فناوری سلامت» نام‌گذاری کرده است. بر همین اساس «دبیرخانه دائمی فن بازار ملی سلامت» در دانشگاه علوم پزشکی تهران اولین همایش فناوری سلامت را در آبان‌ماه سال 1394، دومین همایش و فن بازار ملی سلامت را در 17 و 18 آبان‌ماه سال 1395 و سومین همایش را در 22 آبان‌ماه سال 1396 با حضور پژوهشگران و فناوران برتر در حوزه‌های گوناگون علوم پزشکی و معرفی آخرین و برترین دستاوردهای فناورانه و نوآوری‌ها برگزار کرد.

 

 

http://htcd.tums.ac.ir/News/1/34
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان