دو شنبه 26 آذر 1397
ورود اعضا
نام کاربری
کلمه عبور
بازيابی کلمه عبور  | عضويت
 

دوره‌های پیشین

تاريخ:دوم مرداد 1397 ساعت 09:57   |   کد : 36   |   مشاهده: 432

یکی از وظایف و مسئولیت‌های فن‌بازار ارائه مشاوره‌های تخصصی در زمینه‌های مختلف از مرحله ایده تا تولید محصول و پس از آن بازاریابی و فروش محصول است. در این بازار، فروشندگان فناوری فرصت می‌یابند تا ایده‌ها و فناوری‌های خود را به معرض نمایش بگذارند و برای آن‌ها اقدام به بازاریابی کنند. همچنین این امکان نیز وجود دارد که متقاضیان فناوری، تقاضاها و نیاز‌های تولیدی خود را مطرح کنند و در ارتباطی هدفمند و برنامه‌ریزی شده با جامعه علمی کشور آن را برطرف سازند. به‌عبارتی « فن بازار» در نقش پلی بین صنعت و دانشگاه، مکانی است که ارتباط مخترع و سرمایه‌گذار را فراهم می‌کند و با برگزاری کارگاه‌ها و جلسات مشاوره‌ای تخصصی سعی در آموزش مراحل انتقال فناوری و فروش به مخترعان و سرمایه‌گذاران را دارد. از طرفی فن بازار فرصتی را فراهم می‌کند تا دانشجویان هر رشته با صنایع مرتبط و بازار کار آینده خویش آشنا شوند.

«دبیرخانه دائمی فن بازار ملی سلامت» در دانشگاه علوم پزشکی تهران اولین همایش فناوری سلامت را در آبان‌ماه سال 1394، دومین همایش و فن بازار ملی سلامت را در 17 و 18 آبان‌ماه سال 1395 و سومین همایش را در 22 آبان‌ماه سال 1396 با حضور پژوهشگران و فناوران برتر در حوزه‌های گوناگون علوم پزشکی و معرفی آخرین و برترین دستاوردهای فناورانه و نوآوری‌ها برگزار کرد.

در آخرین دوره از این رویداد، برنامه رونمایی از محصولات فناورانه در نظر گرفته شده بود که شرکت‌های دانش‌بنیان موفق و برتر و صاحبان پتنت برگزیده مورد تقدیر قرار گرفتند. همچنین فراخوان طرح‌های فناورانه با هدف اعطای تسهیلات در دستور کار قرار گرفت و تعدادی طرح فناورانه انتخاب شد و پس از انجام مراحل اداری و داوری‌های لازمه و تصویب در کمیته فناوری دانشگاه، مورد حمایت قرار گرفتند. همچنین  نظر به اهمیت جایگاه فعالیت‌های علمی و پژوهشی دانشجویان در مقاطع تحصیلات تکمیلی و تاثیرگذاری این فعالیت‌ها بر حرکت در راستای تحقق اهداف دانشگاه نسل سوم، یک مسابقه علمی و فناورانه به نام «راه‌حل» با هدف ارزیابی رویکرد حل مسئله و آشنایی با مشکلات حوزه سلامت، با حضور دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در قالب تیم‌های 5 تا 7 نفره اجرا شد. تیم‌های برتر با ارائه ایده‌های نوآورانه و کاربردی مورد تقدیر و تشکر قرار گرفتند.

 

اولین همایش فناوری سلامت 1394

دومین همایش و فن بازار ملی سلامت 1395

سومین همایش ملی فناوری سلامت 1396

 

 

http://htcd.tums.ac.ir/News/1/36
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان