دو شنبه 26 آذر 1397
ورود اعضا
نام کاربری
کلمه عبور
بازيابی کلمه عبور  | عضويت
 
مسابقه دانشجویی

استفاده از شیوه‌های آموزشی نوین، متفاوت و جذاب یکی از موضوعاتی است که ذهن بسیاری از دست‌اندرکاران علوم آموزشی و یادگیری را به خود معطوف داشته است.  بدیهی است با افزایش میزان تحصیلات و بالا رفتن سطح مهارت و تجربیات فراگیران، انتظارات مخاطبان از محتوا و چگونگی اجرای دوره‌های آموزشی تغییر می‌کند. بنابراین طراحی چنین دوره‌هایی نیازمند به‌کارگیری روش‌های جدید همراه با نوآوری‌های خاص در امر انتقال مفاهیم و مهارت‌های مدنظر است.

 روش‌های غیرمستقیم آموزشی، بیشترین تاثیرگذاری را در این زمینه دارد. برگزاری دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت با تشکیل تیم‌های رقابت‌کننده و دخالت دادن فراگیران در فرآیند آموزش با جلب مشارکت حداکثری آنان به صورت تلاش برای حل یک مسئله و برگزیده شدن در مسابقه علمی می‌تواند یکی از روش‌های موثر و کارآمد محسوب شود. با توجه به نیاز جامعه به تحول در حوزه آموزشی و ایجاد دانشگاه‌های نسل سوم یا کارآفرین که می‌توانند زمینه بسیار مناسبی برای پرورش دانشجویان کارآفرین و خلاق باشند، این مسابقه با هدف تزریق تفکر و اهمیت کارآفرینی، طراحی شده است. 

«مسابقه دانشجویی با محوریت حل مسئله در حوزه سلامت» با دعوت از تیم‌های علاقمند از دانشگاه‌های سراسر کشور در یک روز برگزار می‌شود. تیم‌ها در کارگاه‌های آموزشی حضوری با روند مسابقه، مطالب پایه و مدل کسب و کار آشنا می‌شوند، سپس با کمک نرم‌افزار شبیه‌سازی اقدام به حل یک مسئله می‌کنند و در نهایت با ارائه راهکارهای خود به داوران، سه تیم برتر انتخاب می‌شود. تیم‌ها برای ثبت‌نام می‌توانند با شرایط زیر اقدام کنند:

  • تیم 4 تا 6 نفره متشکل از دانشجویان و یک سرپرست از اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌های سراسر کشور باشد.
  • ثبت‌نام به شکل گروهی باید انجام شود.

 مراحل:

  • ثبت‌نام سرپرست تیم
  • ثبت‌نام همه اعضای تیم دانشجویی توسط سرپرست 
  • تایید دبیرخانه بر اساس اولویت(برای گروه‌های شرکت‌کننده محدودیت وجود دارد.)
  • برگزاری مسابقه در محل و روز همایش

 

هزینه ثبت‌نام:

  • مبلغ ثبت‌نام مسابقه برای دانشجویان با امکان شرکت در همه بخش‌ها با پذیرایی و وعده ناهار برای هر نفر 300,000 ریال است.

جوایز:

تیم اول

 50 میلیون ریال

تیم دوم

 30 میلیون‌ ریال

تیم سوم

20 میلیون ریال


*  شرکت در بخش مسابقه محدود است و با تکمیل ظرفیت، ثبت‌نام بسته خواهد شد. اولویت با تیم‌هایی است که زودتر ثبت‌نام کرده باشند.

برای ثبت نام اینجا کلیک کنید.