دو شنبه 26 آذر 1397
ورود اعضا
نام کاربری
کلمه عبور
بازيابی کلمه عبور  | عضويت
 
سفیران فناوری

فناوری، عامل اصلي و موتور توسعه اقتصادي در جهان امروز است که در دامان دانش پرورش مي‌يابد و زندگي بشر را متحول می‌کند. دست‌يابي به فناوری در بنگاه‌هاي توليدي، تنها با انتقال فناوری امكان‌پذير است، چه انتقال عمودي و چه انتقال افقي. در انتقال عمودي يا انتقال تحقيق و توسعه، اطلاعات فني و يافته‌هاي تحقيقات كاربردي به مرحله توسعه و طراحي مهندسي منتقل می‌شود و سپس با تجاري‌شدن فناوری به فرآيند توليد وارد مي‌شود.
در انتقال افقي، فناوري از يك سطح توانمندي در كشور يا شركت ديگر به همان سطح توانمندي در محل ديگري منتقل مي‌شود. در اين حالت هرچه سطح گيرنده فناوری بالاتر باشد، هزينه انتقال فناوري كاهش مي‌يابد و جذب آن به صورت موثرتري انجام مي‌شود.

همچنین در عصر ارتباطات تمامی شرکت‌ها در حال بین‌المللی‌ شدن هستند، زیرا آن‌ها می‌خواهند در بازار جهانی به‌طور فزآینده‌ای به رقابت بپردازند. شرکت‌ها در تلاش‌اند تا با ورود به بازار بین‌المللی و بازاریابی با روش‌های متفاوت سنتی و یا بازاریابی آنلاین سهم بیشتری از بازار را تصاحب کنند و به سودآوری بیشتری دست یابند.

بخش «سفیران فناوری» چهارمین فن بازار ملی سلامت، گامی نوین در همین راستا است که برای اولین بار ویژه دانشجویان بین‌المللی دانشگاه علوم پزشکی تهران طراحی شده است. با مشارکت و همکاری ایشان که سفیران فناوری در کشور خود هستند، فرصتی برای معرفی و توسعه بازار هرچه بیشتر شرکت‌های دانش‌بنیان حاضر در فن بازار فراهم می‌شود.